دسته‌ها
مقالات

هزینه برگزاری مراسم ختم و ترحیم در تالار پذیرایی

برنامه ریزی برای مراسم ترحیم به یاد ماندنی با بودجه مناسب هدفی است که هر کس می تواند به آن دست یابد. مطمئنا هزینه های مختلفی برای مجلس ترحیم شخص مورد علاقه شما وجود دارد اما اقدامات زیادی برای صرفه جویی در هزینه ها قابل انجام است. مثلا پیدا کردن جایگزین های مناسب و انتخاب های آگاهانه که با بودجه شما همسو باشد. در این مقاله سعی داریم اقدامات لازم برای برگزاری مراسم ترحیم با بودجه مناسب را برای شما بازگو کنیم.

  • بودجه را تعیین کرده و طبق آن عمل کنید

تعیین بودجه برای مراسم ترحیم اولین قدم برای دنبال کردن هزینه ها می باشد. کمی درباره هزینه ها در منطقه خودتان تحقیق کنید سپس بودجه را تعیین کرده و طبق آن عمل کنید نگذارید تالار هزینه های بیش تری به شما تحمیل کند. اکثر وقتها هزینه مناسب بهتر می تواند باعث احترام به خاطرات متوفی شود. اگر بخاطر تعیین بودجه نگران هستید زیاد درباره آن فکر نکنید بلکه از یک دوست کمک بخواهید. تجربیات آشنایان و دوستان از برگزاری مراسم بهتر می توانید باعث راهنمایی شما شود و شما را از سردرگمی نجات دهد.

مراسم ترحیم تالار پذیرایی
  • درباره تالارها تحقیق کنید

قیمت تالار ها به طور قابل توجهی متفاوت هستند پس چند دقیقه وقت گذاشتن و تماس گرفتن می تواند هزینه های شما را بسیار کم تر کند. شما می توانید تمام هزنیه ها را برای تمام خدمات بپرسید تالارها نیز موظف هستند جواب دقیق به شما بدهند حتی با تلفن.

  • جایگزین تالارها

در نظر گرفتن محل های جایگزین تالارها باری بودجه بندی شما می تواند مفید باشد برای مثال مساجد ممکن است هزینه مناسب تری نسبت به تالارها داشته باشند. البته ممکن است فضای مسجد برای تعداد مهمان ها کافی نباشد یا امکاناتی همچون میز و صندلی نداشته باشد که این موارد را باید در نظر بگیرید. گزینه های دیگر می توانند خانه شخصی، ویلای شخصی یا محلی باشد که برای متوفی بسیار مهم بوده است.

  • محلی را انتخاب کنید که دارای میز و صندلی باشد

معمولا میز و صندلی و تعداد آن تا لحظه آخر فراموش می شود و در روز مراسم مشخص می شود که میز و صندلی کم تر از تعداد مهمان ها وجود دارد اما شما می توانید با انتخاب محلی که تعداد میز و صندلی مناسب دارد خودتان را از این مسئله رها کنید. اما ممکن است محلی با اجازه مناسب پیدا کنید که اجاره کردن صندلی و میز برایتان زیادی هزینه بردار نشود و در این صورت می توانید با اجاره آن محل و اجاره کردن میز و صندلی هزینه کمتری نسبت به اجاره کردن یک تالار بپردازید.

  • پذیرایی ساده

می توانید بجای پذیرایی گران از پذیرایی ساده استفاده کنید که حس خودمانی به مراسم می دهد و جلوی هزینه های زیادی را می گیرد. دوستان و خانواده با خوشحالی شما را درک می کنند بخاطر اینکه به متوفی علاقه دارند و احترام می گذارند.

  • کارت دعوت

این روزها همه دسترسی به اینترنت دارند و در رسانه های اجتماعی حضور دارند بهتر است زمان و هزینه ای برای طراحی و چاپ کارت دعوت نگذارید. می توانید مراسم را در یکی از شبکه های اجتماعی اعلام کنید یا می توانید با استفاده از متن آماده یک ایمیل گروهی بفرستید. ضمنا سایت های یادبود بسیاری هستند که دارای قابلیت برنامه ریزی مراسم و اطلاع رسانی می باشند. البته برای کسانی که هنوز آنلاین نیستند می توانید از روش های قدیمی استفاده کنید.

  • هدایا را خودتان تهیه کنید

گزینه های زیادی برای هدایای ساده و زیبا وجود دارد اما بهترین آن هدیه ای معنا دار است این هدیه با قیمت باور نکردنی قابل تهیه است به اینکه خودتان مسئولیت طراحی آن را بعهده بگیرید. اگر وقت و حوصله دارید می توانید هدایا را با سلیقه خودتان درست کنید.

کلام آخر اینکه شما و خانواده بهتر از هر کسی متوفی را می شناسید و می توانید از تصور خودتان استفاده کنید تا مراسم به یاد ماندنی برای عزیز فوت شده خود بوجود بیاورید. امیداورم این مقاله برای جست و جوی شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *